Kā lasīt lietotnes displeju (Deeper START)

Pastāv divi veidi, kā skatīt un interpretēt sonāra datus – izmantojot Pamata vai Neapstrādātu sonāra datu displeja režīmu.

 • Pamata displeja režīms

  Pamata sonāra displeja režīms vienkāršos datu attēlošanu, parādot tikai būtiskāko informāciju. Jūs redzēsiet zivju ikonas, ūdenstilpes pamatu oranžā krāsā, un zāles vai dūņas zaļā krāsā. Mēs iesakām sākt ar Pamata sonāra displeja iestatījumu, ja esat iesācējs sonāru lietošanā. Kad būsiet pieradis pie Pamata sonāra displeja, varēsiet pārslēgt Neapstrādātu datu displeja režīmu, nodrošinot labāku un precīzāku zivju meklēšanu.

 • Neapstrādātu datu displeja režīms

  Neapstrādātu datu sonāra displeja režīms rādīs sonāra datus, kādi tie ir – bez jebkādiem filtriem un vienkāršošanas. Tā ir progresīvāka sonāra datu skatīšanas un interpretēšanas metode, bet precīzāka nekā Pamata sonāra displeja režīms. Jūs varat uzzināt vairāk par to, kā interpretēt neapstrādātus sonāra datus, šeit.

Datu interpretēšana, izmantojot Pamata sonāra režīmu

Pamata sonāra režīma izmantošana ir ārkārtīgi viegla, un tas ir ieteicams, ja esat iesācējs makšķernieks vai makšķernieks, kurš nekad iepriekš nav lietojis sonārus

 • Zivju lielums

  Deeper START rāda trīs dažāda lieluma zivju ikonas. Zivju meklētājs interpretē saņemtos hidrolokācijas datus un mēģina noteikt, vai tā ir zivs. Tas tiek darīts, ņemot vērā tādus faktorus kā objekta lielums un atgrieztā hidrolokācijas signāla stiprums. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pat vismodernākās ierīces nav pilnīgi precīzas datu interpretēšanā. Vairākas tuvu peldošas nelielas zivis var tikt atzīmētas kā viena liela zivs, vai daži zemūdens objekti vai veģetācija dažreiz ekrānā var izskatīties līdzīgi zivīm.

 • Zivju atrašanās dziļums

  Deeper START parādīs zivju ikonas dažādās ekrāna vietās, atveidojot zivju atrašanās vietu ūdens kolonnā. Saprotot, vai zivs atrodas tuvāk ūdens virsmai vai peld gar apakšu, varēsiet izvēlēties piemērotāko ēsmu tās noķeršanai. Zivīm, kas peld tuvu ūdens virsmai, varat izmantot zig-rig sistēmu vai seklu peldošu vobleri. Ja zivis ir tuvāk ūdenstilpes pamatam, izmantojiet dziļumā peldošu vobleri vai zig sistēmu ar ēsmu apakšā.

  Neatkarīgi no izvēlētās ēsmas, varat būt drošs, ka Deeper START nepieļaus, ka izdarīsiet iesācēja kļūdu — makšķerēsiet zem zivīm.

  Zivju atrašanās dziļumu varat noteikt divējādi: no virsmas līdz zivīm vai no pamata līdz zivīm. Lietotnes iestatījumos varat izvēlēties sev piemērotāko.

 • Zivju signāls

  Zivju signāla funkcija iespējo skaņas paziņojumus, kas tiek atskaņoti, ja Deeper uztver zivis. Izmantojot zivju signālu, varat būt drošs, ka nepalaidīsiet garām zivis, pat neskatoties ekrānā.

Pamata struktūra

Zivju meklētāji ir lieliski rīki, lai noteiktu dziļumu, pamata kontūru un zemūdens struktūras. Dažreiz šī informācija būs daudz noderīgāka nekā atzīmētās zivis.

Veģetācija un nezāles

Iespējams, vēlēsieties atrast veģetāciju un nezāles kā potenciālas vietas, kur makšķerēt (plēsējzivis), vai vietas, no kurām izvairīties (makšķerēšana ar barotavu). Zinot veģetāciju, varat atrast augus, noteikt plēsējzivju slēpņus un uzbrukuma vietas.

Nogāzes

Nogāzes, īpaši stāvās nogāzes, ir vietas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība. Jo lielāka un vairāk izteikta, jo labāk. Zivīm patīk nogāzes, jo tādējādi tās var viegli piekļūt ēdienam, vienlaikus atrodoties tuvu dziļumam, kurā iespējams paglābties.

Smailes

Smailes ir pakāpeniskākas par nogāzēm, tomēr arī tās var viegli ieraudzīt. Velciet ar vienmērīgu ātrumu, lai iegūtu precīzu mērījumu par slīpuma stāvumu.

Datu interpretēšana, izmantojot Neapstrādātu datu sonāra režīmu

Neapstrādātu datu sonāra režīms ir progresīvs veids, kā noteikt zivis un objektus ūdenstilpes pamatā. Mēs iesakām izmantot šo režīmu, kad jūtaties pārliecinoši, lietojot Deeper START, vai jums ir pieredze sonāru lietošanā.

1. Zivju noteikšana, izmantojot Neapstrādātu datu sonāra režīmu

 • Zivju arkas

  Zivju noteikšana, izmantojot zivju arkas, ir progresīva un precīzākā metode zivju atrašanai. Lai izmantotu šo metodi, pārliecinieties, ka Zivju ikonu iestatījums ir izslēgts.

  Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka šo loku lielums var atšķirties (garums un platums), loks var arī nebūt pilnīgs — ievērojiet arī puslokus. Tālāk atrodamajā ekrānuzņēmumā ir redzami labi piemēri ar dažādiem lokiem. Tiem ir dažāds garums un platums, kā arī daži no tiem nav pilni loki, tomēr visas ir zivis.

 • Zivju ikonas

  Zivju ikonas ir noderīgs rīks, ja esat tikko sācis izmantot eholoti: zivju meklētājs interpretē saņemtos hidrolokācijas datus un mēģina noteikt, vai tā ir zivs. Tas tiek darīts, ņemot vērā tādus faktorus kā objekta lielums un atgrieztā hidrolokācijas signāla stiprums. Deeper ehološu datu interpretēšanai Fish Deeper lietotnē tiek izmantots moderns algoritms. Diemžēl pat vismodernākās ierīces nav pilnīgi precīzas datu interpretēšanā.

  Lai nodrošinātu labāko precizitāti, izmantojot zivju meklētāju, jums ir jāiemācās nolasīt datus un jāizslēdz Zivju ikonas.

  Pienācis laiks izslēgt zivju ikonas — iegūsiet precīzākus lasījumus par zivju atrašanās vietu. Turklāt jūs iegūsiet un pilnveidosiet jaunu prasmi.

2. Zivs izmēra noteikšana, izmantojot Neapstrādātu datu sonāra režīmu

Kad esat ievērojis zivju lokus, laiks saprast, ko katrs no tiem liecina par zivs lielumu. Apspriedīsim loku garumu, biezumu un to, vai tas ir pilns loks vai pusloks.

Zivs loka garums

Visizplatītākā kļūda, ko makšķernieki pieļauj, lasot zivju meklētājā redzamos datus — viņi domā, ka garš loks liecina par lielu zivi. Tas nav pareizi. Eholotes displejā garums attēlo laiku. Piemēram, iedomājieties, ka zivju meklētājs ūdenī nekustās (jūst to nevelcējat vai nevelkat ārā). Ja zem eholotes atrodas zivs, kura arī nekustas, ko jūs redzēsiet zivju meklētāja displejā? Jūs redzēsiet vienu, nepārtrauktu svītru. Tas nenozīmē, ka dīķī, kurā makšķerējat, ir iemaldījies zilais valis. Tas nozīmē, ka zem jūsu zivju meklētāja atrodas nekustīga zivs, un šī zivs var būt ļoti maza.

Iztēlosimies citu situāciju — jūsu eholote atkal ir nekustīga, taču šoreiz cauri hidrolokācijas staru konusam izpeld 2 zivis — viena liela un viena maza. Lielā zivs caur hidrolokācijas staru izpeld ļoti ātri, bet mazā peld lēnām. Kura zivs ekrānā veidos garāku loku? Mazākā zivs. Objekts, kas pārvietojas lēnāk, veidos garāku atzīmi ekrānā nekā objekts, kurš pārvietojas ātri, neatkarīgi no objekta lieluma.

Skatiet tālāk atrodamo ekrānuzņēmumu. Šis ir atgrieztais signāls no ēsmas zivju bara. Ievērojiet, cik gari ir daži no lokiem. Tas var būt tāpēc, ka eholote nekustas vai kustas ļoti lēnām vai zivis pārvietojas lēnām. Tas labi parāda, ka garš zivs loks nenozīmē, ka zivs ir liela.

Zivs loka platums

Loka garums nav atbilstošs zivs lieluma rādītājs. Tā vietā ieteicams skatīt zivs loka platumu.
Tomēr, interpretējot zivju lokus, ņemiet vērā tālāk norādīto.
Domājiet vertikāli, nevis horizontāli.
Lai gan loks ir īss, ja tas ir biezs, tas nozīmē, ka zivs ir liela. Vēlreiz skatiet šo ekrānuzņēmumu. Kura no 4 redzamajām zivīm ir lielākā?

Tā, kura atrodas apakšā pa labi. Visi loki ir aptuveni vienādā garumā (tie visi ir samērā īsi). Tomēr apakšējā labā loka biezums liecina par to, ka tā ir liela zivs. Zivs nav milzīga, tomēr tas būtu labs loms.Pēdējais, kas jāatceras, skatot zivju lokus — lokam nav jābūt pilnam. Arī pusloki (kādi redzami iepriekš atrodamajā ekrānuzņēmumā) parāda, ka attiecīgajā vietā ir zivis.

Pilni zivju loki vai pusloki

Pēdējais, kas jāatceras, skatot zivju lokus — lokam nav jābūt pilnam. Arī pusloki (kādi redzami iepriekš atrodamajā ekrānuzņēmumā) parāda, ka attiecīgajā vietā ir zivis. Pamācībā par ehološu darbību mēs detalizēti izskaidrojam, kāpēc dažreiz tiek parādīts pilns loks, bet dažreiz — pusloks. Īsa atbilde: pilns loks tiek parādīts, ja zivs izpeld cauri visam hidrolokācijas stara konusam, bet pusloks vai daļējs loks, ja zivs izpeld tikai caur daļu konusa.
Tomēr, skatot displeju, ir svarīgi atcerēties, ka pusloks vai daļējs loks joprojām var norādīt uz lielu zivi — loka kvalitāte nav zivs lieluma rādītājs.
Tāpēc meklējiet gan pilnus, gan daļējus lokus un atcerieties, ka labākais zivs lieluma indikators ir loka biezums.

Ēsmas zivju noteikšana zivju meklētājā

Ēsmas zivis ekrānā tiks parādītas kā svītras, līnijas vai tikai punkti, tāpēc dažkārt tās var izskatīties līdzīgi veģetācijai. Tomēr ir 3 galvenās atšķirības, kas minētas tālāk.
-Ēsmas zivis parasti atradīsies ūdenī, nevis pie pamatnes;
-Ēsmas zivis meklētājā tiks parādītas citā krāsā (Fish Deeper lietotnes standarta krāsu displejā ēsmas zivis tiek rādītas dzeltenā krāsā, nevis zaļā kā veģetācija).
-Ēsmas zivis bieži vien būs apļos, kas tiks parādīti kā mākonis vai sakopojums, nevis līnijas.
Tālāk atrodamajā ekrānuzņēmumā ir redzama gan atsevišķas ēsmas zivis, gan ēsmas zivju bars. Ievērojiet, ka krāsa atšķiras no zaļās veģetācijas krāsas apakšā.

Lielā loma pamanīšana zivju meklētāja ekrānā

Apkoposim, ko apguvām, atceroties 2 galvenos punktus:
1. Domājiet vertikāli, nevis horizontāli — zivju loku platums ir lieluma rādītājs.
2. Loki var būt pilni vai daļēji — daļējs loks vai pusloks nenozīmē, ka zivs ir mazāka. Loka platums ir zivs lieluma rādītājs.
Zivju meklētājā netiks norādīta zivs suga, tomēr, zinot tās lielumu, varat spriest par sugu atbilstoši ezeram vai upei, kurā makšķerējat, kā arī dziļumam, kurā atradāt zivi.
Ja ekrānā redzat tādu loku, kāds redzams tālāk, loms būs LIELS!

3. Veģetācijas un ūdenstilpes pamata cietības noteikšana, izmantojot Neapstrādātu datu sonāra režīmu

Jūs jau esat apguvis to, kā noteikt ūdenstilpes pamata struktūru, nogāzes un punktus, izmantojot Pamata režīmu. Izmantojot Neapstrādātu datu režīmu, loģika, nosakot objektus ūdenstilpes pamatā, ir tā pati. Tomēr Neapstrādātu datu sonāra režīms ļauj jums labāk noteikt zāļu biezumu un izmēru, kā arī pamata cietību.

 • Veģetācija un zāles

  Izmantojot Neapstrādātu datu sonāra režīmu, jūs varat detalizētāk redzēt zemūdens veģetāciju. Zāles izskatīsies kā vertikālas struktūras zaļā krāsā. Jūs varēsiet redzēt, vai tās ir biezas zāles vai atsevišķi augi. Šajā ekrānuzņemumā ir redzams liels daudzums garas un biezas zāles.

 • Ūdenstilpes pamata cietība

  Kad ir iespējots Neapstrādātu datu režīms, jūs varat noteikt, kuras pamata daļas ir cietākas, un kuras ir mīkstākas. Ūdenstilpes pamatu attēlojošās līnijas krāsa un biezums ļauj lieliski saprast pamata cietību. No cieta pamata saņemto sonāra datu intensitāte būs citāda nekā mīksta pamata gadījumā, tāpēc krāsa arī atšķirsies. Mīksti pamati tiks attēloti blāvi brūnā krāsā, bet cietākas daļas būs izteiktākā, spilgti oranžā krāsā.