Vezměte své děti na ryby. Nikdy není pozdě začít.

Vezměte své děti na ryby. Nikdy není pozdě začít.

Pokud chceme, aby byl rybolov oblíbený i u příštích generací, je velmi důležité učit naše děti chytat ryby.  Na době strávené u vody není nejdůležitější chytání ryb, ale to, že zde můžete navazovat a stmelovat vztahy a učit o životě.  Lásku k rybolovu jsem úspěšně předal svým dětem.  Neustále teď říkají: „Pojďme na ryby!“.  Níže najdete mé rady, které pomohou získat zájem dětí o rybolov.

Před vodou

  • Několik dní před výletem zahajte konverzaci o rybaření. Používejte pozitivní fráze, jako například „Těšíš se na sobotní výlet na ryby?“ nebo „Jakou návnadu použiješ jako první?“.
  • S dětmi vždy navštivte místo, kde jste už předtím chytali.  Pokud to nejde splnit, vypravte se před výletem na místo sami a chytejte tam ryby. Použijte vyhledávač ryb Deeper START ke zjištění nejlepších míst k rybolovu a vyzkoušejte různé návnady a techniky.
Fishing dad and daughter
  • Všechno si předem připravte, budete tak moci začít chytat ihned po příjezdu. Děti, které ještě na rybách nebyly, mohou rychle ztrácet zájem při čekání na vás, až něco dokončíte.
  • Vezměte s sebou stejnou výbavu, kterou si berete v případě jakékoli činnosti venku: opalovací krém, pitná voda, něco k jídlu, oblečení navíc a cokoli dalšího, co by děti mohly potřebovat. Rybářské boxy mohou dětem také posloužit i jako sedačka.

 kids Fishing

U vody

  • Zkuste chytat na malých rybnících. Ryby lze mnohem jednodušeji najít, protože se v takových vodách více shlukují.
  • Pohovořte o postupech pro chytání jak malých, tak velkých ryb. Pokud chytnete větší rybu, zkuste pro zajištění stability držet prut za spodní část. Tímto se také ocitnete v ideální pozici pro zjištění, kdy nastala správná chvíle na navíjení nebo kdy je dobré nechat pracovat brzdu.
Kids fishing
  • Velmi důležitou složkou je také volba návnady. Pokud to je možné, použijte živou návnadu, jinak použijte malou nástrahu. Ověřte, že používáte háček správné velikosti pro druh ryb, který se pokoušíte ulovit.
  • A co je na společných rybářských výletech také velmi důležité, umožněte dětem dělat kromě rybolovu i jiné věci. Moje děti milují rybolov, ale také si rády udělají přestávku a hrají si a prozkoumávají okolí. Také hrozně rády společně používají vyhledávač ryb Deeper START. Jedno s oblibou sleduje aplikaci Deeper, zatímco to druhé jednotku nahazuje a navíjí. 

Kid holding fish 

Po vodě

Pokud váš syn nebo dcera projeví o tento sport opravdový zájem, začněte rybolov začleňovat do každodenních akcí. Já nechávám syna vybrat 1 novou rybářskou nástrahu při každé společné návštěvě obchodu.  Jednou za měsíc všichni společně děláme pořádek v našich rybářských boxech, někdy si také vyměňujeme nástrahy. Mezi mé nejlepší vzpomínky z dětství patří rybaření s rodiči a doufám, že tuto tradici předám i mé rodině.

Nick Kost, Deeper Hero

Back to blog