10 mitų apie Deeper echolotą

10 mitų apie Deeper echolotą

Sunku atsirinkti teisingą informaciją apie Deeper echolotus? Girdėjote daugybę istorijų apie Deeper ir norite suprasti kaip jie iš tiesų veikia? Skirkite 5 minutes šiam trumpam vadovui perskaityti ir sužinokite keletą klaidingų teiginių apie Deeper. Tai padės nuspręsti, ar šie sonarai yra jums tinkami.

 

Naujų technologijų supratimas

Kai 2013 m. pirmasis Deeper sonaras pasiekė parduotuvių lentynas, žvejams tai buvo kažkas visiškai nauja ir sunkiai suvokiama. Praėjus 4 metams tūkstančiai žvejų jau rado galybę būdų, kaip panaudojant Deeper sugauti daugiau žuvies.

Tačiau, kaip ir su bet kuria kita nauja technologija, apie šiuos gaminius vis dar sklando keletas mitų.

 

MITAS NR. 1 – mano valas nutrūks ir prarasiu savo sonarą

Suprantame. Investavote į aukštos kokybės užmetamą sonarą, tad baiminatės jį pamesti vandens telkinyje?

Tačiau iš tiesų galite saugiai tai daryti ir nesijaudinti, kad Deeper valas nutrūks. Štai kodėl…

Deeper sonarus išbandėme su įvairiais valais – nuo monofilamentinių iki pintų (testai atlikti su nuo 6 svar. (2,7 kg) iki 20 svar. (9 kg) svoriais). Visi jie tinkami naudoti su jūsų Deeper sonaru.

 

Tiesiog įsitikinkite, kad užmetate tinkamai:

 • Norėdami užmesti trumpesniu atstumu, užsimokite iš šono.
 • Kai Deeper ore, stenkitės nesugriebti ir neuždaryti lanko.
 • Norėdami užmesti ilgesniais atstumais mesdami virš galvos, būtinai naudokite tvirtą meškerę ir stiprų valą.

Ir viskas. Įsiminkite šiuos kelis paprastus dalykus ir jums niekada nebereikės jaudintis dėl to, kad valas nutrūks.
Deeper sonarai specialiai pagaminti tam, kad būtų užmetami.

Ir galiausiai nepamirškite: JŪSŲ DEEPER PLŪDURIUOJA.

 

MITAS NR. 2 – Deeper sonarai yra tik žaisliukai

Nesileiskite apgaunami dydžio. Deeper sonarai išties efektyvūs.

Žinoma, natūralu manyti, kad didesnis reiškia geresnį. Pamatę mažą prietaisą, darote prielaidą, kad šis žuvų suradimo įrankis nepakankamai galingas ir patikimas.

Tačiau pagalvokite apie tai, kaip plėtojamos technologijos. Kuo pažangesni darosi gaminiai, tuo mažesni jie tampa. Tiesiog pažvelkite į savo išmanųjį telefoną arba GoPro kamerą, jei tokią turite. Jie maži, tačiau pasižymi itin pažangiomis funkcijomis.

Deeper sonarai lygiai tokie pat.

Tereikia peržvelgti jų specifikacijas ir viskas tampa aišku. Deeper PRO serijų (PRO ir PRO+) ypatybės:

 • 15 nuskaitymo veiksmų per sekundę – jei velkate 6,4 km/val. greičiu, vadinasi, nuskaitoma kas 12 cm;
 • 1,2 cm tikslinis atskyrimas, tad galite aptikti ir atskirti mažiausius objektus;
 • Maksimalus skenavimo gylis 80 m.

Kodėl neapžvelgus keleto tradicinių prietaisų ir nepalyginus jų specifikacijų su šio gaminio specifikacijomis? Arba išsamiai palyginkite Deeper PRO+ ir Humminbird Helix 10. Nustebsite sužinoję, kokie galingi šie maži belaidžiai prietaisai.

 

 

Be to, Deeper sonarai nuo įprastų skiriasi ypatingu požymiu – universalumu.

Jei ieškote lengvo, universalaus, tikslaus prietaiso žvejybai iš baidarės arba poledinei žūklei, Deeper sonarai yra pranašesni už tradicinius prietaisus.

 

MITAS NR. 3 – ežere nėra Wi-Fi signalo, todėl čia negaliu naudoti savo Deeper sonaro

Ne, tai techninis klausimas! Tiesą sakant, pagrindiniai dalykai yra gana paprasti, tad jei dažnai nesuprantate naujausių technologijų, nesijaudinkite. Pagrindinis dalykas, kurį turite atsiminti: jums nereikia interneto ar mobiliojo ryšio signalų, kad galėtumėte naudoti Deeper sonarą.

Su Wi-Fi susijusi sumaištis kyla tik dėl pavadinimo.

Daugelis Wi-Fi sieja su internetu, nes namuose, darbe ar vietinėse kavinėse esantys maršruto parinktuvai prietaisams prie interneto prijungti naudoja Wi-Fi signalą.

Tačiau iš tiesų Wi-Fi signalas nebūtinai susijęs su interneto naudojimu – tai tiesiog stiprus belaidis ryšys tarp dviejų prietaisų. Deeper sonaro atveju Wi-Fi ryšys neturi nieko bendro su interneto ryšiu. Tai tiesiog belaidis signalas, kurį Deeper naudoja duomenims į jūsų telefoną perduoti. Jis panašus į Bluetooth, tik stipresnis, spartesnis ir didesnės aprėpties. Be to, jis gali apdoroti daugiau duomenų.

Apie Deeper taip pat galima galvoti kaip apie viešosios interneto prieigos tašką. Jis sukuria signalą, prie kurio prisijungia jūsų telefonas arba planšetinis kompiuteris.

Todėl norint naudoti Deeper sonarą, mobiliojo ryšio arba interneto signalas nebūtinas. Net ir GPS funkcijos, esančios PRO+, veikia be telefono signalo – prietaisas prisijungia tiesiogiai prie GPS palydovų.

 

MITAS NR. 4 – Deeper sonarai netinkami velkiavimui

Kadangi Deeper žuvų ieškiklis buvo didžiulis žingsnis pirmyn nuo kranto žvejojantiems žvejams, žvejai, žvejojantys iš valčių ar baidarių, kartais galvoja, kad šis prietaisas skirtas ne jiems.

Tačiau tai netiesa – Deeper galite vilkti.

Deeper programėlėje yra specialus režimas, skirtas naudoti žvejojant iš valties. Naudodami šį režimą, galite vilkti Deeper ir rasti žuvų, pamatyti struktūrą ir tiesiogiai kurti povandeninių kontūrų schemas.

PRO serijos modeliai (Deeper PRO ir Deeper PRO+) pasižymi specifikacijomis, puikiai tinkančiomis norint sklandžiai vilkti.

Naudojant belaidžius sonarus, vilkimo sklandumas priklauso nuo 2 pagrindinių veiksnių:

 1. signalo, naudojamo prisijungti prie jūsų išmaniojo telefono;
 2. nuskaitymo veiksmų skaičiaus, kurį sonaras atlieka per sekundę.

PRO ir PRO+ naudoja Wi-Fi signalą, kad prisijungtų prie jūsų išmaniojo telefono: taip užtikrinamas stiprus ir patikimas ryšys velkant. Bluetooth ryšį naudojantys sonarai neužtikrina pakankamai patikimo ryšio.

Kalbant apie nuskaitymo veiksmų skaičių, PRO ir PRO+ siunčia 15 nuskaitytų vaizdų per sekundę. Štai kaip tai padeda užtikrinti sklandų vilkimą.

Įsivaizduokime, kad judate 6,4 km/val. greičiu – tai 1,7 m per sekundę. Taigi esant 15 nuskaitymo veiksmų per sekundę, kiekvieną atsiųstą nuskaitytą vaizdą skirs 12 cm. Tai reiškia, kad turėtumėte lengvai užfiksuoti skardžius ir sąnašas, jaukui naudojamų žuvų kamuolius ir dideles žuvis. Sulėtinus iki 3km/val., nuskaitytus vaizdus skiria tik 6 cm, o tai reiškia, kad užfiksuosite kur kas mažesnius objektus ir duomenys bus tikslesni.

 

MITAS NR. 5 – Deeper tinka tik 1 žvejybos stiliui

Prieš atsirandant Deeper žuvų ieškikliams, 1 sonaras paprastai buvo skirtas 1 žvejybos tipui.

Žvejybai iš baidarės reikėjo vieno sonaro, žvejybai iš valties – kito, o poledinei žūklei taip pat reikia atskiro echoloto. Tad, žinoma, dauguma žvejų nusprendė, kad Deeper sonarai tokie patys – tik žuvų ieškiklis nuo kranto žvejojantiems žvejams arba tik poledinei žūklei skirtas prietaisas.

Tačiau senos taisyklės nebegalioja. Jūsų Deeper gali būti naudojamas bet kokio norimo tipo žvejybos tikslais.

Savo Deeper galite naudoti žvejodami nuo krantoant ledoiš baidarės ir iš valties, tiek gėlame, tiek sūriame vandenyje. Kiekvienas žvejybos režimas sukurtas taip, kad būtų užtikrinta ta pati našumo kokybė, kokios tikimasi iš tradicinių sonarų.

 

MITAS NR. 6 – Deeper sonarai yra brangūs

Turime jums 2 klausimus.

 

1 klausimas.
Kiek verta valanda jūsų laiko ir kiek verta valanda jūsų laiko traukiant vieną milžinišką žuvį po kitos?

 

 

 

2 klausimas.
Kiek jums atsieitų poledinės žūklės echolotas, žuvų ieškiklis, naudojamas žvejojant iš baidarės, užmetamas žuvų ieškiklis, duomenų bazė visiems nuskaitytiems vaizdams užregistruoti ir prieiga prie žiniatinklio portalo, iš kurio galima pasiekti visus susikurtus žemėlapius?

 

Atsakysime į šiuos klausimus, kad pamatytumėte, kodėl idėja apie Deeper sonarų brangumą yra mitas.

Taigi pirmiausia pakalbėkime apie jūsų laiką. Šiandieniniame pasaulyje yra labai mažai dalykų, kurie būtų vertingesni už jį. Tad paklauskite savęs, kiek verta valanda jūsų laiko.

Dabar pagalvokite, kiek laiko iššvaistote žvejodami telkiniuose, kuriuose nėra žuvų, arba žvejodami 7,5 m gylyje, kai tuo metu ešeriai yra 3 m gylyje. Sonaro pagalba surasdami žuvis ir žinodami dugno struktūrą, turėsite daugiau laiko tam, ko atvykote – žvejoti.

Taigi, gausiu pigų žuvų radimo įrankį, kuris padės man sutaupyti laiko, tiesa?

Netiesa. Pigus įrankių rinkinys galiausiai jums atsieis daugiau laiko, nei padės jo sutaupyti – ryšio praradimas, pirmasis nuskaitymas 3 m gylyje, tada kitas nuskaitymas 4,5 m gylyje, žuvų piktogramos, dėl kurių jaukui naudojamos žuvys atrodys kaip monstrai.

Kad savo laiką ežere išnaudotumėte prasmingai, jums reikia patikimo sonaro.

Dabar pamąstykime apie 2 klausimą – bendros išlaidos poledinės žūklės echolotui, žuvų ieškikliui, naudojamam žvejojant iš baidarės, ir užmetamam žuvų ieškikliui. Į šį klausimą atsakysime paprastai. Tiesiog pažvelkite į išlaidas poledinės žūklės echolotui.

Kaip pavyzdį pateikiame tradicinį poledinės žūklės echolotą Humminbird ICE 35. Atimkite 80 USD ir gausite Deeper PRO kainą. Tačiau Humminbird tikriausiai pasižymi geresnėmis specifikacijomis, tiesa? Netiesa.

Tiesą sakant, Deeper PRO yra pranašesnis visose srityse:

 • 80 m nuskaitymo gylis, palyginti su 60 m;
 • 0,5 col. tikslinis atskyrimas, palyginti su 2,5 col.;
 • 0,2 svar. svoris, palyginti su 11,4 svar. (taip, perskaitėte teisingai).

Be to, PRO turi mastelio keitimo funkciją ir GPS ledo skylės žymėjimo funkciją, kurių Humminbird neturi.

Humminbird ICE 35 Deeper PRO
Maks. nuskaitymo gylis  60 m 80 m
Tikslinis atskyrimas  6,3 cm  1,2 cm
Svoris 5kg 0,1 kg
Mastelio keitimo funkcija Ne Taip
GPS ledo skylės žymėjimas Ne Taip
Tradicinio echoloto, vertikalaus echoloto ir tradicinio sonaro ekranas Ne, tik tradicinis echolotas Taip
Be laidų Ne Taip

 

Taigi, už 80 USD mažesnę sumą gaunate kur kas galingesnį poledinės žūklės echolotą. Sunku su tuo nesutikti.

Ir sunku nuslėpti šiokį tokį nusivylimą…

Galite susipakuoti savo poledinės žūklės echolotą ir keliauti į parduotuvę nusipirkti naujo sonaro, skirto naudoti žvejojant iš valties.

Arba tiesiog pritvirtinkite tą patį visą žiemą naudotą Deeper PRO prie valties ir pradėkite vilkti. Tuo pačiu turėsite ir prietaisą, kurį galėsite užmesti.

Tad įsivaizduokite, kad investavote į atskirą poledinės žūklės echolotą ir atskirą žuvų ieškiklį, naudojamą žvejojant iš valties, kai priešingu atveju būtumėte investavę tik į Deeper PRO. Jūsų piniginė greičiausiai palengvėjo 300–500 USD, o jūs greičiausiai naudojate ne tokius galingus sonarus. Ir vis dar neturite galimybės skenuoti ežero nuo kranto.

 

MITAS NR. 7 – užmetęs Deeper sonarą, išbaidysiu žuvis

Labiausiai tikėtina, kad užmetę Deeper nesukelsite visiškai jokių trukdžių. Galite netgi pritraukti žuvis.

Deeper sonarai yra lengvi – jie sveria 100 g. Juos užmetant, jie nusileidžia sukeldami šiek tiek purslų, tačiau dėl nedidelio svorio trukdžiai sumažinami iki minimumo. Tiesą sakant, daugybė žuvų rūšių šiais purslais susidomės ir atplauks patikrinti. Didžioji dalis juos tiesiog ignoruos.

Jei žuvys ypač jautrios, prietaisą galima užmesti už dominančios srities ribų ir tada lėtai jį atplukdyti. Arba, jei žvejojate upėje, pasinaudodami srove galite nuplukdyti Deeper sonarą į norimą nuskaityti vietą.

 

MITAS NR. 8 – sonarų impulsai žalingi / jie trikdo žuvis

Atsakymas paprastas – ne.

Moksliškai įrodyta: kadangi žuvys gali girdėti, tai paprastai yra gerokai mažesnis dažnis (0,1–1 kHz), nei sonarų naudojamas dažnis. Jis varijuoja nuo 50 iki 800 kHz. Deeper sonarai turi 2 sonaro spindulius: 90 kHz ir 290 kHz. Sekliuose vandenyse žuvis gali trikdyti kiti garsai, pvz., variklių keliami garsai, nors tai taip pat priklauso nuo rūšių.

 

MITAS NR. 9 – Deeper – tai gudravimas

Žvejai sonarų technologiją naudoja daugiau nei pusę amžiaus. O kalbant apie sūrius vandenis ir poledinę žūklę, diskusija apie tai, ar sonarų naudojimas yra gudravimas, jau seniai yra nebeplėtojama.

Bet kadangi sonarai yra nauja technologija nuo kranto žvejojantiems žvejams, kartais kalbama, kad Deeper naudojimas yra gudravimas arba dėl jo prarandami žvejybos įgūdžiai.

Galų gale visa tai yra asmeninio pasirinkimo klausimas. Jei kuris nors žvejys mėgsta (ir turi tam laiko) žvejoti senamadišku būdu, išbandyti įvarius metodus ir daryti klaidas, viskas gerai. O jei kitas žvejys nori, kad kokios nors išmaniosios elektroninės priemonės padėtų jam sutaupyti laiko ir daugiau sužinoti, jokių problemų. Kiekvienas mūsų turime savo prioritetus bei pageidavimus.

Teisybė yra tokia: jūsų žuvų ieškiklis tik pateikia duomenis, o juos suprasti ir jais pasinaudoti turite patys – tik taip sugausite laimikį.

Be to, išmaniosios technologijos, pvz., Deeper žuvų ieškikliai, neabejotinai padeda paskatinti daugiau žvejų vykti prie vandenų. Yra 2 žvejų grupės:

Užsiėmę, sunkiai dirbantys žvejai, neturintys daug laiko

Jauni žmonės

Kai tradicinės žvejybos mėgėjai kalba apie žvejybos įgūdžius ir daugiametę patirtį, kurios reikia vietovei perprasti ir sutelkti darbą ten, kur yra ieškomos rūšies žuvys, jie pamiršta apie vieną dalyką. Laiką. Šis metodas reikalauja skirti daug laiko ir reguliariai tuo užsiimti, tačiau kai kurie mūsų, turintys įsipareigojimų darbui ir šeimai, tiesiog neturime laiko. Deeper sonarai – tai būdas perprasti vandenį per kelias minutes, tam nereikia valandų ar dienų. Visi norime, kad mūsų vaikams žvejyba keltų tokį pat džiaugsmą, kaip ir mums. Tačiau pažvelkime tiesai į akis. Išmaniųjų telefonų ir socialinės medijos pasaulyje gali būti sunku ką nors įtikinti kantriai sėdėti laukiant laimikio. Deeper sonarai suteikia galimybę technologijomis naudotis žvejybos pasaulyje, o jauni žmonės šias technologijas supranta.


MITAS NR. 10 – Deeper sonaras filmuoja po vandeniu arba nusileidžia į dugną ir nuskaito

Nuo kranto žvejojantiems žvejams, kuriems žuvų suradimo technologijos yra naujovė, kartais gali būti sunku suprasti, kaip Deeper sonarai veikia. Taip pat nesunku Deeper sonarus supainioti su kameromis, kurios iš tiesų filmuoja po vandeniu.

Tiesiog prisiminkite šią informaciją, kai galvojate apie tai, ką Deeper sonarai daro:

 • Deeper sonarai nuskaito, jie nefilmuoja. Vaizdas, kurį matote programėlėje, yra duomenys iš jūsų sonaro, per kuriuos galima slinkti iš dešinės (naujausi duomenys) į kairę (seniausi duomenys).
 • Deeper plūduriuoja, jis neskęsta. Jei esate matę ženklinimo plūdes ar kitus įrenginius, naudojamus struktūrai ir gyliui surasti, galite įsivaizduoti, kad Deeper sonarai veikia taip pat. Tiesą sakant, visas prietaisas plūduriuoja, žemyn siųsdamas sonaro impulsus, kurie matuoja gylį ir suranda žuvis bei nustato įvairias savybes.

Kurkime legendas, o ne mitus

Pasirodžius bet kokiai naujai technologijai, atsiranda daugybė mitų. Tikimės, kad dabar geriau suprantate, kaip veikia Deeper sonarai ir kaip jie gali jums padėti. Tuomet laikas pasiimti Deeper sonarą prie vandenų ir pradėti kurti naujas žūklės legendas – rasti naujų vietų, pasiekti asmeninių geriausių rezultatų bei pasisemti naujos praktinės patirties.

Back to blog