Kaip pagauti lydeką? Užkietėjusio žvejo istorija

Kaip pagauti lydeką? Užkietėjusio žvejo istorija

Grįždamas iš žvejybos, jaučiausi patenkintas. Žvejyba pavyko puikiai. Su bičiuliu ištraukėme didelę lydeką.

Šiandien naudojome įprastą metodą. Pritvirtinau Deeper PRO prie savo valties ir programėlėje nustačiau valties režimą. Nustačiau gylio signalus, kad žinočiau, kai pasieksime gylį, kuriame šiuo metų laiku laikosi lydekos.

Šioje kelionėje ieškojome 1,5–6 m gylio. Palengva plaukėme ežeru, ir Deeper sonaru ieškojome tinkamų vietų žvejybai. Garsiniam signalui įspėjus apie pasiektą norimą gylį, sulėtinome greitį ir atidžiai stebėjome sonaro duomenis – besikeičiančią augmeniją, jauką, žuvų sambūrius.

Staiga gylio signalas išsijungė, o telefono ekrane pastebėjome stačiai kylantį skardį – gylis sumažėjo nuo 5 m iki 1,4 m. Buvome netoli kranto, todėl vieta atrodė tinkama. Atvirai kalbant, kitų sonaro duomenų kruopščiai neperžiūrėjome, labai knietėjo pradėti žvejybą. Užmetėme meškeres. Po kelių minučių bičiulis jau traukė lydeką. Pamatavome ir pasvėrėme laimikį – 73 cm, 3,5 kg – nemaža! Vėliau išbandėme dar kelias vietas ir pagavome keletą mažesnių lydekaičių.

pike angler

Atsitiktinumas ar tikslingas pasirinkimas?

Nekantravau grįžti namo ir peržiūrėti sonaro duomenis. Naudodamas naujas Lakebook paskyros funkcijas savo žemėlapyje dabar galiu susieti sonaro duomenis su savo žvejybos žemėlapiu. Jei nuskenuotame vaizde matau pažymėtą žuvį, tiesiog pasižiūriu į žemėlapį, kur yra Deeper sonaro ikona, taip sužinau tikslią žuvies buvimo vietą žemėlapyje bei jos GPS koordinates. Pagavęs didelį laimikį ypatingai noriu būti tikras, kas atsitiko, – ar tai tik atsitiktinė sėkmė, ar tikslingai pasirinkta vieta, į kurią verta sugrįžti.

Peržiūrint sonaro duomenis pastebėjau didelį smulkių žuvų sambūrį, susitelkusį vešlioje augmenijoje, seklesnėje ežero vietoje. Mailius čia maitinosi ir slėpėsi, o skardis buvo puiki vieta lydekai tykoti pasaloje. Visa tai lyg paveikslas, nuostabiai atvaizduotas nuskenuotuose vaizduose. Pasirodo, radau tobulą rudeninę lydekų žvejybos vietą!

Back to blog