Jak samodzielnie wykonać znakomity kubeł do wędkowania pod lodem

Jak samodzielnie wykonać znakomity kubeł do wędkowania pod lodem

W związku z rozpoczęciem sezonu postanowiliśmy wykonać kubeł do wędkowania pod lodem. Wszystko, co potrzebne do wędkowania pod lodem mamy w jednym miejscu, zatem wystarczy chwycić kubeł, świder i już nas nie ma! A co najlepsze, kubeł może też służyć do siedzenia podczas całodziennego wędkowania.  Czy zachęciliśmy Cię do wykonania własnego kubła? To znakomicie, bo udokumentowaliśmy cały proces.

Co będzie potrzebne:

NA KUBEŁ:

 1. Plastikowe wiadro. Na tyle wytrzymałe, aby utrzymać Twój ciężar, i na tyle wysokie, aby zaoszczędzić Ci kurczy w nogach.  Nieważne nowe czy stare, ważne, aby miało pokrywę. Dobrze też, jeśli będzie miało pałąk, bo wtedy nie będzie potrzebny pasek na ramię.
 2. Rura z PCW. Długość zależy od tego, ile uchwytów na wędki chcesz zrobić. My zrobiliśmy 4, na co wystarczył odcinek rury o długości około 40 cm.
 3. Sklejka (opcjonalnie). Niewielki kawałek do wycięcia podstawy siedziska. Jeśli chcesz pominąć ten krok, z powodzeniem możesz wykorzystać siedzisko ze starego (lub nowego) taboretu, które przykleisz do pokrywy wiadra.
 4. Pianka (opcjonalnie). Ten element ma służyć do poprawy komfortu siedzenia, zatem grubość zależy od Ciebie. Jak wspomnieliśmy, zawsze możesz wykorzystać siedzisko ze starego taboretu.
 5. Rzepy. Samoprzylepne. 60 cm.
 6. Linki gumowe z zaczepami. Jedna, jeśli jest bardzo długa i wystarcza do dwukrotnego owinięcia kubła (w przeciwnym razie dwie).
 7. Taśma parciana (opcjonalnie). My zużyliśmy około 2 m na wykonanie paska na ramię i do zakrycia rzepów. Możesz pominąć ten krok, jeśli nie potrzebujesz paska na ramię lub nie chcesz zakrywać rzepów.
 8. Farba w aerozolu (opcjonalnie). Żeby trochę spersonalizować kubeł, ale niekoniecznie ze względów praktycznych.

equipment for ice bucket

POTRZEBNE NARZĘDZIA:
 1. Klej. Twoja ulubiona marka wytrzymałego kleju.
 2. Wiertarka, wkręty, podkładki itp. Miej je pod ręką.
 3. Wkrętak.
 4. Wyrzynarka.
 5. Ściski śrubowe. Do przytrzymywania elementów podczas piłowania i wiercenia.
 6. Ostre narzędzia do cięcia. Nożyce, nóż monterski.
 7. Gazety i torby foliowe (opcjonalnie). Będą potrzebne w przypadku malowania kubła.
 8. Taśma miernicza (opcjonalnie).
 9. Papier ścierny (opcjonalnie). W celu wygładzenia brzegów rury z PCW po cięciu.
 10. Rękawice (opcjonalnie). Polecamy do ochrony palców.
 11. Ołówek lub pisak.
 12. Zapałki lub zapalniczka.

 

KROK 1 — WYKONANIE UCHWYTÓW NA WĘDKI

Zbierz wszystkie niezbędne narzędzia i przetnij rurę z PCW na 4 odcinki o długości około 10 cm każdy. Zrób w odcinkach rury wycięcia w kształcie litery U. Umożliwią one wygodne przenoszenie wędek z kołowrotkami.  Wywierć w każdym odcinku rury po dwa otwory i wygładź brzegi papierem ściernym. Odłóż rury na bok na później.

MAKE ROD HOLDERS

 

MAKE ROD HOLDERS

KROK 2 — WYKONANIE ELEMENTÓW SIEDZISKA (opcjonalnie)

Obrysuj ołówkiem na sklejce dno wiadra. Będzie to podstawa siedziska. Wytnij ją. Przyłóż drewnianą podstawę do pianki i obrysuj. Będzie to poduszka siedziska. My wycięliśmy trzy kawałki, ponieważ pianka była cienka. Ty wytnij tyle kawałków, ile potrzebujesz.  Odłóż drewnianą podstawę i kawałki pianki na bok na później.

MAKING SEAT COMPONENTS

MAKING SEAT COMPONENTS

 

KROK 3 — MALOWANIE KUBŁA, DREWNIANEJ PODSTAWY I UCHWYTÓW NA WĘDKI (opcjonalnie)

Przygotuj miejsce do malowania. Pomaluj kubeł, drewniana podstawę i uchwyty na wędki. Pozostaw do wyschnięcia farby.

painting the ice bucket

KROK 4 — MONTAŻ SIEDZISKA (opcjonalnie)

Wywierć otwory w pokrywie wiadra. Wywierć pasujące otwory w drewnianej podstawie. Przykręć podstawę do pokrywy wkrętami. Przyklej do pokrywy pojedynczo kawałki pianki. Gotowe. Odłóż na bok i pozostaw do wyschnięcia kleju.

ASSEMBLE THE SEAT

KROK 5 — MOCOWANIE UCHWYTÓW NA WĘDKI DO KUBŁA

Wywierć w wiadrze otwory pasujące do otworów w uchwytach na wędki. Pamiętaj, aby umieścić uchwyty na wędki na odpowiedniej wysokości względem dna wiadra. Zamocuj wkrętami. My zdecydowaliśmy się umieścić uchwyty tylko z jednej strony, aby nie przeszkadzały podczas przenoszenia kubła.

ATTACH ROD HOLDERS TO BUCKET

KROK 6 — MOCOWANIE RZEPÓW I LINEK GUMOWYCH Z ZACZEPAMI

Przy górnej krawędzi wiadra zamocuj ze wszystkich stron odcinki rzepów. Nasze rzepy były samoprzylepne, jednak w razie potrzeby można użyć kleju. Aby zwiększyć wytrzymałość, przykleiliśmy kawałek taśmy do rzepu odrywanego od tego, który jest zamocowany do wiadra. Rzepy mają na celu przytrzymywanie wędek oraz wszelkich dodatkowych narzędzi. My wykorzystaliśmy je do umocowania etui multinarzędzia. Owiń kubeł linkami gumowymi i połącz zaczepy.

ATTACH VELCRO AND BUNGEE CORDS

KROK 7 — WYKONANIE PASKA NA RAMIĘ (opcjonalnie)

Wywierć otwory u góry po obu stronach wiadra, w pobliżu miejsca mocowania pałąka. Przytnij taśmę na żądaną długość, która zapewni wygodę noszenia na ramieniu. My użyliśmy dwóch kawałków taśmy, aby zwiększyć wytrzymałość. Weź jeden koniec taśmy, załóż 3 cm pod brzeg wiadra i zamocuj taśmę do wiadra wkrętem z podkładką. Powtórz tę czynność z drugiej strony wiadra. Za pomocą zapałki lub zapalniczki przypal wszystkie luźne nici taśmy, aby się nie strzępiła.

MAKE THE SHOULDER STRAP

KROK 8 — PERSONALIZACJA KUBŁA (opcjonalnie, choć zdecydowanie polecamy)

My wróciliśmy na stanowisko malowania i za pomocą wzornika nanieśliśmy na kubeł własne logo. Ty możesz namalować na kuble wzorki lub hasła albo dodać naklejki.

customised logo

KROK 9 — ROZMIESZCZENIE SPRZĘTU

Umieść wędki w uchwytach i zamocuj je u góry rzepami. Swoje błystki podlodowe możesz umocować za pomocą rzepów lub linek gumowych. Przynęty i echosondę Deeper PRO (w jej wygodnym etui) możesz zawiesić na lince gumowej. Włóż multinarzędzie do etui i zamocuj do rzepu poprzez pętelkę do paska. W odpowiednich miejscach umieść wszelkie inne potrzebne przedmioty.

GOTOWE. W ten sposób przygotowaliśmy się na sezon wędkowania pod lodem!

finished ice bucket

Back to blog