Deeper Herojai pasakoja kaip pagauti tobulą karpį

Deeper Herojai pasakoja kaip pagauti tobulą karpį

Deeper Herojai pasakoja kaip pagauti tobulą karpį

Deeper herojus:  Mike van der Spek
Mano tobulas karpis. Kaip jį sugauti?

Mėgstu paprastumą. Naudoju 2 ar 3 sistemėles , tačiau svarbiausia – naudoju aštrius kabliukus. Strategiją renkuosi priklausomai nuo vandens telkinio, kuriame žvejoju ir nuo to, ar žvejosiu čia vieną kartą, ar ateityje grįšiu čia reguliariai – žvejojant be pasiruošimo svarbiausia surasti žuvis. Tokiu atveju reikia tinkamai paruošti sistemėlę ir parinkti masalą. Tačiau jei ruošiuosi kruopščiai išžvejoti telkinį, naudoju kitokį būdą.

Daugumoje telkinių yra „rinkimosi vietos“, kur žuvys dažnai būna, ir migraciniai keliai, kuriais žuvys keliauja. Kai žinau, kur žuvys renkasi ir jų migracinius kelius, žinau, kur pradėti šerti. Mėgstu naudoti daug pašaro dideliame viešame vandens telkinyje (tai nepatartina daugumos mokamų telkinių atveju). Tada tereikia skirti daug laiko ir pastangų šėrimo vietoms ir žuvys buriuosis bandomis.

Carp fishing system

Žvejokite paprastai, rinkitės teisingą vietą ir teisingą strategiją ir ne mažiau svarbu – nepasiduokite ir nesustokite! Atrodo logiška ir tikrai ką nors sugausite!

Deeper herojus:  Andy Parr
Mano tobulas karpis. Kaip jį sugauti?

Jei kam nors reikia patarimo – visada žvejokite paprastai. Atvykite, raskite žuvis ir naudokite patikimą sistemėlę. Žurnaluose dažnai matau daugybę „stebuklingų“ sistemėlių, kurių vienintelis tikslas – didinti reikmenų pardavimus. Mano nuomone, reikia mokytis iš geriausių žvejų, jie naudoja labai paprastas sistemėles ir ką nors sugauna per kiekvieną žvejybą.

Tačiau dėmesį tikrai verta atkreipti į kabliuko aštrumą, nesvarbu, ar jis ką tik išpakuotas, ar paaštrinau jį pats – jis turi būti smailas, kaip adata.

carp angler Andrew Parr

Naudojant aštrų kabliuką, daugiau kibimų taps tikrais laimikiais. Taip, kiekvienai žuviai gali prireikti vieno kabliuko, tačiau ar rizikuotumėte praleisti savo geriausią žuvį? Aš tikrai nenorėčiau!

Nustačius teisingą vietą ir pasirinkus efektyvią sistemėlę su aštriu kabliuku, belieka masalas. Jei žuvis ėda, kad ir ką numesite priešais ją, 9 kartus iš 10 ji tai praris. Visi turime mėgstamiausią masalų gamintoją, tačiau naudojant greitai suvirškinamą masalą, žuvys vis sugrįš jo ėsti, todėl galėsite sugauti daugiau žuvų per vieną žvejybą.

Vieta, paprastos sistemėlės, aštrus kabliukas ir geras masalas – šie patarimai gali atrodyti akivaizdūs, tačiau garantuoju, kad padės pagauti daugiau žuvų.

Deeper herojus:  Kevin Paradowski
Mano tobulas karpis. Kaip jį sugauti?

Man svarbiausias žvejybos bruožas yra lankstumas. Nėra prasmės ilgai sėdėti vienoje vietoje ir laukti, kaip tą dieną.
Kitoje upės pusėje mačiau didelį aktyvumą. Tačiau iš pradžių nežinojau, kokios tai žuvys. Tad užmečiau karpinę meškerę su 20 mm masalu šiek tiek į šoną nuo to šurmulio. Jokio rezultato. Atrodė, kad masalas per didelis, o pasirinktas valas ir pavadėlis – per stori.

Carp angler Kevin

Pasiėmiau Method meškerę, pririšau 10 mm plūdrų masalą ir užpildžiau Method 2 mm granulėmis.
Po mažiau nei 5 minučių meškerė sulinko ir kova prasidėjo. Naudojant lengvesnę įrangą su 0,16 mm valu ir 16 kabliuku, grumtynės būtų buvusios tikrai nepamirštamos. Jei būčiau nepakeitęs taktikos, būčiau praleidęs progą. Raktas į sėkmę dažniausiai yra lankstumas, o ne brangesnis masalas arba pašaras.

Back to blog