Monika Lechowska - historia wielkiej wody

Monika Lechowska - historia wielkiej wody

Witam Was. Nazywam się Monika. Moja przygoda z karpiami zaczęła się 2007 roku. Złowiłam wtedy mojego pierwszego siedmio kilogramowego karpia. Zafascynowało mnie ile pracy i sprytu trzeba włożyć w wybór dobrego miejsca, odpowiedniej taktyki nęcenia, oraz przynęty. Zaskoczyło mnie także ile emocji towarzyszy oczekiwaniu na branie, potem niezapomniany hol, fotkę i najpiękniejszy moment ze wszystkich, zwrócenie Karpiowi wolności. To wszystko sprawiło, że zakochałam się w tych pięknych rybach i pochłaniają one moją każdą wolną chwilę. Teraz prowadzę swój sklep NLT.SKLEP.PL oraz tworzę przynęty NLT.

Wędkarstwo sprawia, że życie staje się piękniejsze. Jest dla mnie odskocznią od trudów dnia codziennego I daje oczywiście mnóstwo frajdy, a każda kolejna zasiadka jest następnym, wyzwaniem I sprawdzeniem samej siebie.

Jedynym argumentem, który może przekonać kogoś do wędkarstwa jest wybranie się nad wodę. Tylko tam możemy poczuć piękno otaczającej nas przyrody I połknąć ten przysłowiowy haczyk.

wspaniałego karpia
Historia wielkiej wody

Końcówkę poprzedniego sezonu spędziłam na dużym kilkuset hektarowym zbiorniku. Jest on na tyle młody, że nie przypuszczałam, że pływaja tam duże ryby. Po kilku tygodniach nęcenia udało mi się złowić wspaniałego karpia, którego nazwałam “Two tone” ze względu na to, że był po prostu dwu kolorowy – wspaniała ryba. Kolejnym zaskoczeniem było złowienie na kulkę właśnej produkcji NLT o smaku ananasa wspaniałego amura o wadze 22,5 kilograma. Ta ryba była niesamowitą niespodzianką bo została złowiona w wodzie o temperaturze 7 stopni Celsjusza, a zwykle amury łowiłam gdy woda przekraczała 15 stopni.

wspaniałego karpia

Młodym ateptom karpiowego rzemiosła chciałam przede wszystkim powiedzieć, że ta pasja uczy nas pokory I wytrwałości. Nie zawsze uda nam się złowić piękne ryby. Musimy zrozumieć, że wędkarstwo to także piękno otaczającej nas natury. Im więcej czasu spędzimy nad wodą, tym bardziej zrozumiemy zachowania ryb. A najpiękniejsze jest to, że każdy kolejny wyjazd nad wodą jest inny od pozostałych I pozostawia w nas mnóstwo niezapomnianych wspomnień, których właśnie Wam życze.

Monika Lechowska – Bacia, Polska

https://www.facebook.com/monikanolimitteam/

 

Back to blog