Rybáři se sonary deeper vyprávějí o ulovení dokonalého kapra

Rybáři se sonary deeper vyprávějí o ulovení dokonalého kapra

Jméno:  Mike van der Spek

Můj dokonalý kapr. Jak ho ulovit?

Mám rád jednoduchost. Používám 2 nebo 3 montáže, kterým věřím, a co je důležité, používám ostré háčky. Svou strategii určuji podle toho, v jakých vodách budu chytat a jestli se bude jednat o jednorázové místo nebo se tam budu později vracet pravidelně. Co se týká rychlých akcí, je důležité vědět, kde jsou ryby.

V takovém případě je třeba jen nabídnout montáž vhodným způsobem a s návnadou podle vaší volby. Pokud se ale chystám chytat v nějaké vodě opakovaně, použiji jiný přístup. Většina vod má takzvaná „stanoviště“, kde se ryby často nacházejí, a migrační trasy, kudy ryby proplouvají. Jakmile vím, kde stanoviště a migrační trasy jsou, vím, kde mohu začít krmit. Rád rozhazuji hodně krmení v rozsáhlých veřejných vodách (toto nedoporučuji u většiny placených vod). Pak už je třeba věnovat místům, kde krmíte, hodně času a úsilí – a ryby se začnou houfovat.

Carp fishing system

Nedělejte z rybaření vědu, vyberte si správné místo a správnou strategii a hlavně se nevzdávejte! Tohle přece dává smysl, krásné úlovky vás neminou!

Jméno:  Andy Parr
Můj dokonalý kapr. Jak ho ulovit?

Jestli můžu poradit ohledně rybaření – v jednoduchosti je síla. Dorazte na místo, vyhledejte ryby, použijte montáž, které věříte. V časopisech vidím příliš mnoho takzvaných zázračných montáží, které slouží jen ke zvýšení prodeje příslušenství k prutům. Podle mě stačí věnovat pozornost špičkovým rybářům – používají nejzákladnější montáže a nějaký úlovek mají téměř pokaždé, když vyrazí chytat.

Co se mě týče, kladu důraz na ostrost háčků, ať už jsou ostré z obchodu, nebo je musím naostřit sám, moje háčky musí být vždy maximálně ostré.

carp angler Andrew Parr

S ostrým háčkem dokážete přeměnit více záběrů na vlastní úlovek. Ano, může se stát, že to bude jedna ryba na jeden háček, chcete ale riskovat, že ztratíte svou životní rybu? Já určitě ne!

Když máte správné místo a účinnou montáž s ostrým háčkem, na řadu přichází návnada. Ať už před rybu hledající potravu dáte cokoliv, v 9 z 10 případů to sní. Každý z nás máme oblíbeného výrobce návnad. Když ale použijete návnadu, kterou ryby snadno stráví, budou se vracet a chtít další, tím pádem budete moci chytit více úlovků.

Místo, jednoduché montáže, ostrý háček a dobrá návnada zní příliš jednoduše, ale zaručuji vám, že chytíte více ryb.

Jméno:  Kevin Paradowski
Můj dokonalý kapr. Jak ho ulovit?

Na rybaření je pro mě nejdůležitější flexibilita. Nemá smysl nekonečně dlouho sedět na jednom místě a čekat, jako onehdy.
Viděl jsem, jak je na druhé straně řeky živo. Akorát jsem nejprve nevěděl, jaký druh ryby to byl. Tak jsem nahodil set na kapry s 20mm boilie, trochu dál od toho shonu. Nic se nedělo. Zdálo se mi, že jsem vybral příliš velkou návnadu a příliš silný vlasec a návazcovou šňůru.

Carp angler Kevin

Vzal jsem si svůj prut na method feeder, upevnil jsem 10mm pop-up a method feeder jsem naplnil 2mm peletami.
Ani ne po 5 minutách se mi ohnula špička a začal boj. S lehkým vybavením s 0,16mm vlascem a háčkem 16 by to byl nezapomenutelný zápas. Kdybych se držel své původní taktiky, tak bych ho nedostal. Klíčem k úspěchu je obvykle flexibilita, není to dražší boilie ani ještě dražší krmná směs.

Zurück zum Blog