10 najważniejszych mitów o echosondzie Deeper

10 najważniejszych mitów o echosondzie Deeper

Nie wiesz czy wierzyć w bezprzewodowe echosondy? Slyszałeś wiele historii o sonarach Deeper i chcesz się upewnić, że to rzeczywistość? Poświęć 5 minut na przeczytanie tego krótkiego przewodnika mitów o Deeper, aby zrozumieć czy inteligentna echosonda jest odpowiednia dla Ciebie.

 

Zrozumienie nowych technologii

Kiedy pierwszy sonar Deeper trafił na półki w 2013 roku, wędkarze nie mogli zrozumieć do czego służy. Po 4 latach tysiące wędkarzy odnalazło wiele sposobów na wykorzystanie echosondy Deeper, aby złowić więcej ryb. Ale tak jak w przypadku każdej nowej technologii, wciąż istnieje kilka mitów.

MIT 1 – Żyłka się zerwie i stracę mojego Deepera?

Doskonale rozumiemy, że zainwestowałeś w wysokiej jakości echosondę i nie chciałbyś jej stracić.
Co więc sądzisz o zarzucaniu nią do jeziora ?

Prawda jest taka, że możesz spokojnie i bezpiecznie zarzucać Deeperem bez martwienia się, że żyłka strzeli a Sonar poleci przed siebie. Oto dlaczego?

Testowaliśmy Deepera na linkach o różnych parametrach, począwszy od żyłek kończąc na najmocniejszych plecionkach. Wszytskie z nich się sprawdziły bardzo dobrze i są odpowiednie by użyć je z naszą „kulką’.

 

Jedyne co musisz zrobić, to upewnić się czy rzucasz prawidłowo:

  • Jeśli planujesz przeskanować obszar wodny bliżej brzegu po prostu rzucaj z boku. Unikaj „gaszenia” kiedy echosonda znajduje się wysoko w powietrzu.
  • Kiedy planujesz dalekie rzuty zza głowy warto upewnić się, że masz odpowiednio mocny sprzęt – mocna wędka i odpowiednia linka – to wszystko.

  To kilka prostych punktów do zapamiętania, dzięki którym nie będziesz się musiał martwić o zerwanie żyłki, bądź plecionki..

  W końcu Deeper to echosonda stworzona głównie do rzucania, więc nie zapomnij, że Twój Deeper pływa, dlatego najgorszym scenariuszem jest możliwość zmoknąć.

  MIT 2 – Deeper jest po prostu zabawką!

  Nie pozwól aby rozmiar Cię zmylił. Nasze echosondy są bardzo odporne na mocne uderzenia.
  Oczywiście, naturalne jest to, że myślimy, że duże oznacza lepsze.

  Widzisz małą rzecz i zakładasz, że jest to mniej efektywne narzędzie do poszukiwania ryb, ale pomyśl o tym, że technologia cały czas się rozwija – im bardziej zaawansowane coś się staje, tym jest mniejsze.

  Wystarczy, że spojrzysz się na swojego smartfona lub kamerkę GoPro jeśli oczywiście ją masz – oba urządzenia są bardzo małe. A jest to z pewnością nieodzowny element Twojego wyposażenia. Deeper Sonar jest taki sam – mały, ale niezwykle potrzebny.

  Efekty mówią same za siebie – Deeper Pro+ i Deeper Pro wykonują aż 15 skanów na sekundę z prędkością 4 metrów na sekundę, lub 6,4km na godzinę – wtedy wykonuje skan co 5 sekund. Dzięki użyciu naszych echosond możesz wytropić najmniejsze elementy. Śmiało możesz sprawdzić co dzieje się aż 80 metrów w dół – zobaczyć głębokość, oraz strukturę dna.

  Dlaczego by nie spojrzeć na kilka tradycyjnych echosond i nie porównać ich specyfikacji z innymi, lub po prostu spojrzeć na Deepera Pro+ kawałek po kawałku. Będziesz zaskoczony jak wydajne są te małe, bezprzewodowe echosondy.

   

   

  Dodatkowo Deeper posiada coś, czego konwencjonalne modele nie mają – wielofunkcyjność.

  Możesz go używać podczas wędkowania z kajaku dzięki specjalemu ramieniu, oraz łowić efektywnie zimą spod lodu, gdzie nasz Deeper sprawdzi się o niebo lepiej niż tradycyjne echosondy.

   

  MIT 3 – Nad jeziorem nie ma sygnału WiFi, więc nie mogę użyć mojego sonaru Deeper

  O nie, te nowe technologie! W rzeczywistości nie musisz się martwić i brać do głowy pytania związane z siecią, ponieważ kluczową rzeczą jest to, że nie potrzebujesz żadnych sygnałów Internetu, ani mobilnych danych, aby korzystać z sonaru Deeper.

  Zamieszanie dotyczy tylko samej nazwy Wifi.

  Większość z nas kojarzy Wi-Fi z Internetem, ponieważ routery w naszych domach, w pracy lub w naszej lokalnej kawiarni używają sygnału WiFi do łączenia naszych urządzeń z Internetem.

  Ale tak naprawdę sygnał WiFi nie musi być powiązany z Internetem, to tylko silne połączenie bezprzewodowe między dwoma urządzeniami. W przypadku Deeper, połączenie WiFi to tylko sygnał bezprzewodowy, którego echosonda używa do przesyłania danych do telefonu. Jest podobny do sygnału Bluetooth, tylko silniejszy, szybszy i o większym zasięgu, a także może obsłużyć więcej danych. Z drugiej strony, pomyśl, że Twój Deeper działa jako hotspot. Tworzy sygnał, z którym łączy się Twój telefon lub tablet.

  Dlatego nie musisz używać Internetu aby korzystać z echosondy. Nawet nie potrzebujesz aktywować funkcji GPS w telefonie lub tablecie, ponieważ Deeper Pro+ łączy się bezpośrednio z satelitami GPS.

  MIT 4 – Deeper sonar nie nadaje się do trollingu

  Ponieważ Deeper Fishfinder był tak wielkim krokiem naprzód dla wędkarzy łowiących z brzegu, czasami wędkarze łodzi i kajaków myślą, że Deeper nie jest również dla nich.

  Ale tak nie jest – możesz trollować swojego Deepera.

  Aplikacja Deeper ma specjalny tryb do łowienia z łodzi. W tym trybie możesz trollować swojego Deepera, aby znaleźć rybę, zobaczyć strukturę dna i stworzyć mapy batymetryczne w czasie rzeczywistym.

  Modele serii PRO (Deeper PRO i PRO +) mają odpowiednie specyfikacje do płynnego trollingu.

  Z bezprzewodowym sonarem, dwa główne czynniki wpływają na to, czy trolling jest płynny, czy nie:

  1. sygnał używany do połączenia z twoim smartfonem.
  2. liczba skanów na sekundę, którą wykonuje sonar.

  Modele PRO i PRO + wykorzystują sygnał WiFi do połączenia ze smartfonem: zapewnia to silne i niezawodne połączenie podczas trollingu. Sonary korzystające z połączeń Bluetooth nie zapewniają wystarczająco niezawodnego połączenia.

  Jeśli chodzi o liczbę skanów, PRO i PRO + wysyłają 15 skanów na sekundę. Oto, jak pomaga to w płynnym trollingu:

  Wyobraźmy sobie, że poruszasz się z prędkością 4 mph / 6,4 km / h – to 5,9 stopy / 1,7 m na sekundę. Tak więc przy 15 skanach na sekundę, każdy skan zostanie wysłany w odległości około 5 „/ 12 cm od siebie. Oznacza to, że powinieneś wygodnie odczytywać drop-offy i przeszkody podwodne, przynęty i duże ryby. Zwolnij do 2 mil na godzinę, a teraz każdy skan jest tylko 2,5 „/ 6 cm od siebie, co oznacza, że będziesz widzieć więcej małych obiektów i uzyskasz lepszą dokładność.

   

  MIT 5 – Deeper nadaje się tylko do jednego stylu wędkowania

  Przed powstaniem Deepera, zasadą było używanie jednego sonaru do konkretnego stylu łowienia.

  Kup jeden sonar na swój kajak, drugi na swoją łódź, a następnie flasher do połowów pod lodem. Oczywiście wielu wędkarzy założyło, że sonary Deepera są takie same – po prostu namierzają ryby dla wędkarzy łowiących z brzegu lub po prostu dla wędkarzy łowiących pod lodem.

  Ale stare zasady już nie obowiązują. Twój Deeper jest przygotowany do każdego rodzaju połowów, w jakich masz zamiar go użyć.

  Możesz używać swojego Deepera do połowu z brzeguwędkowania pod lodemz kajaka i łowienia ryb w słodkiej i słonej wodzie. Każdy tryb połowu ma zapewniać taką samą wydajność, jakiej można się spodziewać po tradycyjnym urządzeniu sonarowym.

   

  MIT 6 – Sonary Deepera są drogie

  Dwa pytania skierowane do Ciebie.

  Pytanie 1:
  Ile warta jest godzina Twojego czasu, a ile warta jest godzina twojego czasu – kiedy łowisz jedną dużą rybę za drugą?

   

  Pytanie 2
  Ile kosztuje zakup flashera do połowu spod lodu, sonar do łowienia z kajaka, sonar możliwy do zarzucenia w wybrane miejsce z brzegu za pomocą wędziska, baza danych do rejestrowania wszystkich skanów i dostęp do portalu internetowego, z którego można uzyskać dostęp do wszystkich tworzonych map batymetrycznych?

  Odpowiedzmy na te pytania, aby przekonać się, dlaczego twierdzenie, że sonary Deeper są drogie, jest mitem.

  Na początek, co z twoim czasem? W końcu w dniu dzisiejszym niewiele jest rzeczy cenniejszych niż twój czas. Więc odpowiedz sobie sam – ile warta jest twoja godzina?

  Teraz zastanów się, ile czasu tracisz na obławianie obszarów, w których nie ma ryb, lub łowisz je na głębokości 25 stóp / 7,5 m, gdy ryba jest zawieszona na 10 ft / 3m. Oznakowanie ryb i ich lokalizacja da Ci więcej czasu na efektywne łowienie ryb.

  Więc kupię tani sonar, a to zaoszczędzi mój czas, prawda?

  Nie. Tania część zestawu będzie kosztować więcej czasu, który zaoszczędziłbyś – utrata połączenia, skany, które odczytują 10 stóp / 3 m za pierwszym razem, a następnie 14 stóp / 4,5 m następnym razem, ikony ryb, które sprawiają, że ryby wyglądają jak potwory.

  Aby naprawdę wykorzystać czas spędzany nad wodą, potrzebujesz sonaru, któremu możesz w pełni zaufać.
  Pomyślmy teraz o pytaniu 2 – połączonym koszcie flashera do połowu spod lodu, sonaru do łowienia z kajaka, sonaru z możliwością zarzucenia w wybrane miejsce z brzegu za pomocą wędziska. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Weźmy po prostu koszt flashera do połowu spod lodu.

  Weź tradycyjny flasher do połowu spod lodu jak Humminbird ICE 35. Teraz odejmij 80 $, a otrzymasz cenę Deeper PRO. Ale Humminbird musi mieć lepsze specyfikacje, prawda? Nie.

  Faktem jest, że Deeper PRO przewyższa go w każdym obszarze:

  • Głębokość skanowania 260ft / 80m w porównaniu do 200ft / 60m,
  • 0.5” oddzielania docelowego w porównaniu do 2,5”
  • waga 0.2lbs porównaniu 11.4lbs (tak, to prawda)

   PRO ma funkcję zoomu oraz oznaczenia wywierconego otworu – łowiska za pomocą GPS, Humminbird tego nie posiada

   

  Humminbird ICE 35 Deeper PRO
  Maksymalna głębokość skanowania 200 ft / 60 m 260 ft / 80 m
  Separacja docelowa 2,5 „/ 6,3 cm 0,5 „/ 1,2 cm
  Waga 11,4 libry / 5 kg 0.2 libry / 0,1 kg
  Funkcja przybliżenia Nie Tak
  GPS – Oznaczenie wywierconego otworu Nie Tak
  Wyświetlacz z tradycyjnym flasherem, pionowym flasherem I tradycyjnym wyświetlaczem Nie, tylko tradycyjny flashera Tak
  Bez okablowania Nie Tak

  Tak więc, za 80$ mniej, otrzymasz znacznie potężniejszy flasher. Trudno się z tym nie zgodzić
  A potem lód topnieje …

  Możesz odłożyć na bok swój lodowy flasher, a następnie udać się do sklepu i kupić nowy sonar do swojego kajaka.
  Lub po prostu zamontuj ten sam sonar – Deeper PRO, którego używałeś przez całą zimę, do środka pływającego i rozpocznij trolling. Masz też sonar, który możesz wyrzucić za pomocą wędziska.

  Wyobraź sobie, że zainwestowałeś w dwa sonary – flasher do łowienia spod lodu i sonar do użycia ze środka pływającego w porównaniu z Deeper PRO. Prawdopodobnie wydałeś około 300 – 500 $, a możliwe, że używasz słabszych sonarów. I nadal nie masz możliwości skanowania dna z brzegu.


  MIT 7 – Przestraszę rybę, kiedy będę ściągać echosondę

  Prawdopodobnie nie spowodujesz żadnych zakłóceń wyrzucając swojim Deeperem, a naodwrót możesz przyciągnąć ryby. Przy wadze 100 g, Deeper nie jest ciężkim urządzeniem. Ląduje echosonda do wody z pluskiem, ale jej niewielka waga minimalizuje zakłócenia. Wiele gatunków ryb uzna ten plusk za interesujący i przypłynie go sprawdzić, ale większość ryb po prostu go ignoruje. Jedną z opcji, jeśli ryby są szczególnie czułe, jest wyrzucenie echosondy dalej interesującego obszaru, a następnie powolne ściąganie do brzegu. Wędkując nad rzeką, możesz użyć nurtu, aby przesunąć Deepera do miejsca, gdzie chcesz zeskanować.

  MIT 8 – Impulsy sonarów szkodzą/przeszkadzają rybom

  Prostą odpowiedzią jest: nie. Naukowa odpowiedź brzmi, iż ryby słyszą generalnie w częstotliwości 0,1-1kHz, a to są o wiele niższe częstotliwości niżeli używa się w sonarach. W zakresie od 50 do 800 kHz – Deeper może pracować na dwóch częstotliwościach roboczych 90 kHz oraz 290 kHz. W płytkich wodach inne dźwięki, takie jak silniki łódek, mogą zakłócać ryby, chociaż to również zależy od gatunków ryb.

  MIT 9 – Deeper oszukuje

  Wędkarze używają technologii sonaru od ponad pół wieku. A debata czy używanie sonarów, w wędkarstwie w słonej wodzie i wędkowaniu z lodu, jest oszustwem, już dawno umarła. Ale ponieważ technologia sonaru jest nową dla wędkarzy z brzegu, czasami słyszysz, że „używanie Deeper’a jest oszustwem” lub „umiejętności wędkarskie zanikają przy użyciu tych technologii „. Ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistego wyboru.

  Jeśli jeden wędkarz lubi (i ma czas) starą szkołę, metodę prób i błędów, to jest w porządku. Jeśli ktoś inny chce korzystać z inteligentnej elektroniki, aby zaoszczędzić czas i nauczyć się więcej, nie ma problemu. Każdy z nas ma swoje priorytety i preferencje. Prawdą jest to, że Twoja echosonda poda Ci informację, a Ty przetworzysz i wykorzystasz ją w łapaniu ryb.

  Inteligentne technologie, takie jak Deeper, zdecydowanie pomagają zwiększyć liczbę wędkarzy na wodzie. Są w szczególności 2 grupy:

  Zajęci, pracowici wędkarze, mający mało czasu


   

  Młodzież

  Kiedy tradycjonaliści mówią o umiejętnościach wędkarskich i latach doświadczenia, kiedy musisz przeanalizować lokalizację i ustalić, gdzie znajdą się twoje docelowe gatunki ryb, brakuje jednej rzeczy. Czas. Takie podejście wymaga długich, regularnych sesji, a dla niektórych z nas, za pracą i zobowiązaniami rodzinnymi, po prostu nie mamy czasu. Echosondy Deeper są sposobem na opanowanie wody w ciągu kilku minut, a nie godzin czy dni. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były tak samo podekscytowane wędkarstwem jak my. Ale spójrzmy na fakty. W świecie smartfonów i mediów społecznościowych cierpliwe czekanie na okazy może być trudne. Sonary Deeper wprowadzają technologię prosto w świat wędkarstwa, a młodzi ludzie ją zdobywają.


  MIT 10 – Deeper „nagrywa pod wodą” lub tonie na dno i skanuje

  Dla osób wędkujących z brzegu, którym technologie namierzania ryb są nowe, czasami mogą pojawić się pewne wątpliwości dotyczące działania sonarów Deeper. Łatwo też pomylić Deeper z kamerami, które filmują pod wodą.

  Zapamiętaj te punkty, gdy zastanawiasz się co echosonda Deeper robi:

  • Deeper skanuje, nie filmuje – obraz, który widzisz w aplikacji, to dane z twojego sonaru, przewijane od prawej (najnowsze dane) do lewej (najstarsze dane).
  • Deeper pływa, nie tonie – Jeśli znasz pływaki markerowe lub inne urządzenia, używane do pomiaru głębokości, możesz pomyśleć, że Deeper działa w ten sam sposób. W rzeczywistości echosonda unosi się nad wodą, wysyłając impulsy sonaru, które mierzą głębokość i strukturę dna oraz lokalizują ryby.

  Tworzenie legend, a nie mitów

  Istnieje wiele mitów z każdą nową technologią. Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz lepiej, jak działają inteligentne echosondy Deeper i w czym mogą Ci pomóc. Nadszedł czas, aby Twój Deeper znalazł się na wodzie i zaczął tworzyć nowe legendy w Twoich przygodach wędkarskich – nowe lokalizacje, nowe know-how.

  Zurück zum Blog